YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ ARAPÇA EĞİTİMİ

Dil Merkezi eğitim programları Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü’nde görev yapmakta olan ve alanında uzman yerli ve yabancı öğretim görevlileri eşliğinde en fazla 20 kişilik sınıflarda, en iyi eğitim metotları ve materyalleri kullanarak, öğrencilerin hızlı ve anlaşılır bir şekilde Arapça öğrenmelerini sağlamaktadır.

 

DİL EĞİTİM PROGRAMI

- Eğitime başlamadan önce, A1 seviyesi dışındaki tüm öğrencilere, online ve ücretsiz seviye tespit sınavı uygulanarak seviyeleri belirlenir. Seviye tespit sınavı sonrasında öğrenci, seviyesine uygun sınıflarda eğitim görmeye başlayabilir.

- Sınav sonucunda, öğrencinin aday olduğu seviyedeki öğrenci sayısı tamamlandıktan sonra online ve Üniversite kampüsünde düzenlenecek olan haftalık eğitim saatleri duyurulacak olup, öğretim süreci için gerekli olan materyal ve ders kitaplarından haberdar edilecektir. (Materyal ve kaynaklar kurs program ücretine dahil değildir).

- Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü olarak tüm eğitimlerimizde programlarımıza uyan öğrencilerimize öğrenme garantisi sunmaktayız.

 

EĞİTİM ŞEKLİ

Arapça Dil eğitimimiz, bay-bayan karışık sınıflarda, online ve Üniversite’nin Topkapı Yerleşkesinde yüz-yüze olarak gerçekleştirilecektir.

 

SERTİFİKALAR

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü olarak Dil Merkezi programlarına katılan öğrencilerimize CEFR’a (Avrupa Dil Standartları) uygun eğitim aldığını kanıtlar sertifika verilmektedir.

 

KURSLARIMIZ

  • Genel Arapça Eğitim Programı

Öğrenci, seviye tespit sınavı sonucuna göre aşağıdaki seviyelerden birinde eğitim alır:

A1

A2

B1-1

B1-2

 

Genel Arapça kursu başvurusu için tıklayınız.

 

  • Temhîdi (Giriş) Seviyesi Arapça Konuşma Becerisi Eğitimi Programı

Bu programda öğrenci, giriş aşamasında günlük hayatta ihtiyaç duyacağı Arapça iletişimsel durumlarla ilgili eğitim alır. Böylelikle öğrenci, Arapça genel ve yaygın durumlarla ilgili anlayarak ve konuşarak Arapça iletişim kurabilir.

  • Bu programa katılacak öğrencilerin A1 seviyesini geçmeleri gerekmektedir.

* Arapça Konuşma kursu başvurusu için tıklayınız.