2022 -2023 Akademik Yılı IV. Kur Ders Başlangıç Duyurusu

Değerli Öğrencilerimiz,

2022-2023 akademik yılı Arapça Hazırlık Programı IV. kur dersleri 27 Mart 2023 Pazartesi günü saat 9:00’da başlayacaktır.

IV. kur sınıf listeleri, çevrimiçi derslerin giriş linkleri ve oluşturulan yeni Google Classroom kodları aşağıdaki gibidir. 

Hatırlatmalar:

  • Eğitim,  pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 09:00 ile 15:00 saatleri arasında Topkapı yerleşkesinde yüz yüze, cuma günleri ise Zoom platformu üzerinden sanal sınıflarda çevrimiçi gerçekleştirilmektedir. Depremden etlkilendiği için yüz yüze derslere katılma imkanı bulunmayan öğrenciler ise Arapça Hazırlık Programı ile mail üzerinden iletişime geçmelidirler.

  • Her bir kur için %80 oranında devam zorunluluğu vardır.  Derslere katılım sağlamayıp devamsızlık oranı %20‘yi aşan öğrenciler, kur sonu final sınavına girmeye hak kazanamazlar. 

  • Çevrimiçi derslerde öğrencilerin ders süresince kamerayı açık tutmaları zorunludur. Ders esnasında kameraların açık olması öğrencilerin derslere katılım sağladıklarının ispatı olması bakımından önem arz etmektedir.

  • Google Classroom üzerinden oluşturulan yeni sınıflara …@stu.fsm.edu.tr uzantılı mail adresi ile katılım sağlanmalıdır.

  • Sınıf ve seviyenizi öğrenmek için "CTRL+F" tuşlarına basarak öğrenci numaranızı yazınız.

 

** Ders programına, ders kitap listesine ve diğer duyurulara; IV. kur için oluşturulan yeni Google Classroom sınıflarına katılım sağlayarak ulaşabilirsiniz.

 Derslerinizde başarılar dileriz.