2022 -2023 Akademik Yılı III. Kur Ders Başlangıç Duyurusu

 

Değerli Öğrencilerimiz,

2022-2023 akademik yılı Arapça Hazırlık Programı III. kur dersleri 30 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 9:00’da başlayacaktır.

III. kur sınıf listeleri, çevrimiçi derslerin giriş linkleri ve oluşturulan yeni Google Classroom kodları aşağıdaki gibidir. 

Hatırlatmalar:

  • Eğitim, güz döneminde olduğu gibi pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 09:00 ile 15:00 saatleri arasında Topkapı yerleşkesinde yüz yüze, cuma günleri ise Zoom platformu üzerinden sanal sınıflarda çevrimiçi gerçekleştirilmektedir.

  • Her bir kur için %80 oranında devam zorunluluğu vardır.  Derslere katılım sağlamayıp devamsızlık oranı %20‘yi aşan öğrenciler, kur sonu final sınavına girmeye hak kazanamazlar. 

  • Çevrimiçi derslerde öğrencilerin ders süresince kamerayı açık tutmaları zorunludur. Ders esnasında kameraların açık olması öğrencilerin derslere katılım sağladıklarının ispatı olması bakımından önem arz etmektedir.

  • Google Classroom üzerinden oluşturulan yeni sınıflara …@stu.fsm.edu.tr uzantılı mail adresi ile katılım sağlanmalıdır.

  • Sınıf ve seviyenizi öğrenmek için "CTRL+F" tuşlarına basarak öğrenci numaranızı yazınız.

 

** Ders programına, ders kitap listesine ve diğer duyurulara; III. kur için oluşturulan yeni Google Classroom sınıflarına katılım sağlayarak ulaşabilirsiniz.

 Derslerinizde başarılar dileriz.